שאלות ותשובות

האם אתה מלמד גם מתחילים?

בהחלט ואשמח להיות זה שיכיר לכם את עולם הגיטרה. במשך השנים עיצבתי שיטת לימוד יעילה ומסודרת היטב כך שאתם תהנו מהנגינה ומהגיטרה כבר בשיעורים הראשונים ותקבלו כלים שימושיים שייקדמו אתכם בדרך המהירה והיעילה ביותר.

כמה זמן לוקח עד שלומדים לנגן וכמה שיעורים צריך לקחת?

אפשר ללמוד לנגן שיר בצורה יפה ובסיסית כבר אחרי 2-3 שיעורים. כמובן שזה תלוי גם בתלמיד/ה עצמו/ה ובהתאמה לכמות האימון בבית, ההתמדה בהגעה לשיעורים ובכישרון הן המוזיקלי והן הלימודי. בממוצע לוקח בין חודש לחודשיים עד שלומדים לנגן בצורה בסיסית ויפה 3-5 שירים מוכרים ופשוטים. על הדרך אנו מקבלים את הכלים ללמד את עצמנו שירים בעזרת האינטרנט, יוטיוב וכולי. כבר בשיעור הראשון נתחיל מללמוד שיר פופלרי שנבחר יחדיו מתוך האופציות המתאימות.
בתחילת הדרך מומלץ לקחת שיעור בכל שבוע על מנת לייצר מומנטום ולאחר מכן כל אחת ואחד יחליטו איך להמשיך.

אין שום מחויבות מראש לכמות או תדירות השיעורים.

אני מנגן/ת כבר זמן מה בגיטרה אבל כעת מרגיש/ה שעומד/ת במקום, האם תוכל לעזור לי להתקדם?

זו אחת הפניות השכיחות ביותר שאני מקבל. בהחלט אוכל לעזור ובשמחה. ניתן לסייע לכל אחד ואחת להשתפר. היכולת להתקדם תמידית קיימת אצל כולנו בכל תחום וזהו רק עניין של הדרכה נכונה. יש חומר רב אותו חשוב ללמוד והרבה נושאים וסגנונות. שיעורים טובים מזכירים מעין אימון ספורט אישי, וכשיש מאמן שדוחף אותנו קדימה ומוציא מאיתנו את המקסימום אנחנו תמיד נעשה יותר ממה שאנו מסוגלים לעשות בכוחות עצמנו.

IMG_4222_edited_edited.jpg

האם רצוי לרכוש גיטרה כבר לפני השיעור הראשון?

אם טרם קניתם אז אמליץ לחכות. כלי נגינה הוא בסופו של דבר כמו כלי עבודה שצריך להיות לנו נוח לעבוד איתו וזה תלוי באיכות הכלי, מידותיו, הצליל שלו ועוד. לכל אחד/ת מאיתנו יתאים כלי קצת שונה בשל גודלנו הפיזי השונה, גודל הידיים ועוד מגוון סיבות. אז בואו לשיעור, נסו את הגיטרות השונות אצלי בכדי לקבל הבנה בסיסית על ההבדלים בינהן וגבשו יחד איתי החלטה עם איזה סוג גיטרה בא לכם להתחיל ללמוד ולנגן- קלאסית, אקוסטית או חשמלית. לאחר מכן אשמח להמליץ ספציפית מה לרכוש ולקשר אתכם עם החנות על מנת לוודא שתבחרו את הכלי הכי טוב ונוח בהתאם לתקציב שלכם ולטעמכם האישי.

מה הרקע המוסיקלי שלך, השכלתך וניסיונך בלימוד?

סיימתי תואר ראשון בהצטיינות BFA במוזיקה בת ימינו וג׳אז ב-City University Of New York. את שנת התואר הראשונה למדתי ב-New School University במנהטן. למדתי גיטרה ומוזיקה אצל מורים וגיטריסטים מוכרים בארץ ובניו-יורק. בזמן לימודי התיכון עשיתי עשר יחידות בגרות במוסיקה והשתתפתי בתכנית קיץ לנוער ב-Berklee College Of Music שבבוסטון. הייתי בר מזל ללמוד בכל המוסדות הללו ולקבל מהם מלגות לימוד. עם זאת הכי חשובה היא העובדה שהנני מלמד מזה 25 שנים ושצברתי ניסיון רב מכך שעבדתי עם מאות תלמידים עד היום, גם בארץ וגם בחו״ל. בנוסף אני גיטריסט, יוצר וזמר פעיל שמופיע, עובד ועבד עם אמנים מהשורה הראשונה כמו בית הבובות, אריק סיני, גלי עטרי, עדן בן זקן ירדנה ארזי ועוד. במקביל הוצאתי שני אלבומי סולו משיריי שלי ומופיע עם חומרים אלו בליווי להקתי או במופעי סולו "לבד עם הגיטרה". כך שהניסיון עצמו הוא הפקטור החשוב והרלוונטי יותר מכל תואר כזה או אחר.
עוד פרטים עליי ניתן למצוא ב-אודות וב-שיעורי גיטרה.

היכן השיעורים?

השיעורים מתקיימים אצלי בת"א באזור הצפון הישן וכמו כן גם מלמד יומיים בשבוע בקרית-אונו.
ניתן גם לעשות שיעורי וידאו מקוונים בזום, פייסטיים, סקייפ וכדומה. אינני מלמד בבית התלמידים.

כמה עולה שיעור?

.שיעור עולה 190₪ ואורכו 45 דקות

האם ניתן ללמוד ביחד עם עוד חבר/ה או בקבוצה ?

כן, ניתן ללמוד בזוגות או בקבוצות גדולות יותר של בין 3-5 איש.

עלות השיעור לכל תלמיד תקבע בהתאם לגודל הקבוצה.

IMG_4637.jpg

צילום: שירלי אופטובסקי