top of page

שיעורי גיטרה

גאה לספר שלאורך השנים ליוויתי, אימנתי ולימדתי תלמידות ותלמידים שהגיעו להישגים יפים. עם חלקן/ם הלכתי דרך ארוכה מגיל צעיר, חלמנו על פסגות גבוהות וכבשנו אותן יחד. לא מזמן אחת מתלמידותיי הוותיקות הגשימה חלום שיש לרבים, להופיע ולנגן שיר עם להקת Coldplay, ואכן החלום התגשם בהופעה שלהם באיצטדיון בבריסל/בלגיה, והיא שיחקה אותה עם ביצוע מדהים..

כשרוצים ללמוד נגינה, חשובה מאד הדרך וחשוב שנהנה, שכל מה שנעשה יהיה כיף ומספק. בכדי ליישם עיקרון זה תפקידי הוא ללמדכם/ן בעיקר את מה שנחוץ בכל שלב, את הדברים הפרקטיים, זאת תוך שאנו נוגעים בפועל במוזיקה שאתם אוהבים ומכירים.

לכן, כבר בשיעור הראשון ניקח שיר פשוט ומוכר שנבחר יחדיו ואיתו נתחיל את מסלול הלימוד והנגינה. 
והשאיפה היא שבשיעור השני אתם/ן תצליחו לנגן באופן בסיסי ויפה את השיר ובמקביל נתחיל ללמוד את השיר הבא וכך הלאה.

אפשרי לחלוטין להצליח לנגן שיר פשוט ויפה על הגיטרה כבר אחרי שניים או שלושה שיעורים. מטרתנו הראשונה היא לייצר רפרטואר של 4-5 שירים מוכרים שאותם תוכלו לנגן בצורה בסיסית וטובה. כל זה תוך זמן קצר של שישה עד שמונה שיעורים, כמובן שאצל כל אחת ואחד תהליך ההתקדמות שונה ומושפע גם בהתאם לזמן האימון אותו מקדישים בבית ובהגעה סדירה לשיעורים. 

ממליץ לכם/ן להכין רשימה של שירים אהובים עליכם אותם תרצו ללמוד. יחד נברור את השירים המתאימים יותר שנלמד מתוך רשימה זו וכך נוכל לדייק ולקלוע לטעמו/ה של כל אחד ואחת. זהו בהחלט המפתח העיקרי להנאה גדולה ולהתקדמות מהירה. אציע גם אפשרויות נוספות לשירים וליצירות ואכיר לכם מוזיקה חדשה שתוכלו לבחור מתוכה את מה שיהיה לטעמכם.

הדבר השני בחשיבותו הוא להדריך אתכם/ן איך להתאמן ולהתקדם בדרך היעילה והמהירה ביותר. אימון נגינה נכון יניב תוצאות טובות יותר גם אם הוא איננו אימון ארוך.
יחד עם לימוד הנגינה נעבוד גם על פיתוח יכולות ושיטות למידה, שיפור של קשב וריכוז, טכניקות של עבודה עצמית מועילה ועוד.


בנוסף, מכיוון שכיום ניתן למצוא חומרי לימוד בשפע באתרי האינטרנט השונים חשוב מאד להבין מה לעשות איתם, איך ומה לקחת משם ולא פחות חשוב- כיצד להפנים וליישם חומר חדש.

ללא הדרכה נכונה יהיה קשה להבין איך להשתמש ולהפיק את המרב מכל האינפורמציה הנגישה ברשת ובספרים ולכן הדרכה נכונה תכווין ותמקד אתכם/ן ביעילות יתרה. אנו בהחלט רוצים להיעזר בכל מה שסביבנו כמו יוטיוב, אתרי האקורדים והשירים למיניהם וכולי, רק צריך לדעת איך.

Guitar Playing

לנגנים המתקדמים

אלו שכבר רכשו את הבסיס ואף יותר מכך אבל מרגישים שאתם ׳תקועים במקום׳ וכעת מחפשים איך ולאן להתקדם, איך להשתפר ולהכיר את הגיטרה עוד לעומק: גם לכם אשמח לעזור.


ישנם דברים רבים אותם חשוב להכיר בכדי להקנות לעצמנו חופש על הכלי, צריך לדעת איך לפתח יכולות טכניות גבוהות, לפתח יכולות אילתור, להכיר כמה שיותר סגנונות שונים מרוק, בלוז, ג'אז ובוסה-נובה ועד לקלאסי, קאנטרי, פופ, מטאל ועוד. חשובה הבנת המבנה וההיגיון של צוואר הגיטרה, הטמעה בפועל של סוגי הסולמות השונים, פירוקי אקורדים, לקסיקון פרזות, ריפים וסולואים של גיבורי הגיטרה הגדולים.

ללמוד להקשיב לעצמנו כדי לפתח סאונד יפה המגיע בעיקרו מהאצבעות ומאופן הפריטה על המיתר. אין סוף לדקויות וליופי החבוי אשר הולך ונגלה ככל שמתקדמים הן בנגינה והן בהרחבת הידע המוזיקלי שלנו.

 

לסיכומו של עניין

 

הגיטרה היא כלי נגינה ידידותי וניתן ללמוד לנגן עליה בצורה יפה ובסיסית די מהר וכך להינות מנגינת שירים מוכרים כבר בתחילת הדרך.

לכל תלמיד/תלמידה יותאם חומר הלימוד בהתאם לרמתו/רמתה ובהתאם לסגנון האהוב עליו/עליה.

אז תשאירו מאחור כל חשש, ניסיון או זיכרון עבר לא טוב שקשור בנגינה באם ישנו כזה, ובואו לראות כמה זה כיף וקל כאשר ההכוונה היא מדוייקת ומסודרת.

לימוד נגינה לגיל הרך

שואלים אותי רבות לגבי אפשרות הנגינה והלימוד לילדים בגילאים צעירים מאד. התשובה היא שאפשרי ושבשמחה. 
יש לי בזה רקע וניסיון רב וגם אהבה ללימוד ועבודה עם ילדים. מומלץ לכל המוקדם להתחיל מגילאי 3 ומעלה ונדרש מההורים לקחת חלק פעיל במפגשים. 
מדובר בצורת לימוד עם גישה שונה המותאמת לגילאים אלו. מעין התנסות המקנה להם היכרות ומבוא לעולם הגיטרה והמוזיקה בדרך שעטופה בהנאה כמו עם משחק, במטרה לקשר להם חוויה ראשונית נעימה ומזמינה. הורים, תרגישו חופשי לפנות אליי טלפונית או במייל ליותר פרטים בנושא. תבואו לשיעור עם הילדים, שבו איתנו וראו את ילדיכם עושים את צעדיהם הראשונים בעולם המוזיקה והנגינה.

Piano Lesson
bottom of page